PRZEDSZKOLAKI-Olly the Owl

„OLLY THE OWL” to autorski projekt dla dzieci przedszkolnych, opracowany przez nauczycieli Szkółki. Przez ostatnie 3 lata wprowadzaliśmy i testowaliśmy różne jego elementy, by móc go Państwu  w całości zaproponować w roku szkolnym 2019/2020. 

Program jest oczywiście w pełni dostosowany do potrzeb 3,4 i 5 latków i jednocześnie bardzo spójny z naszą filozofią nauczania. Stwarza dziecku możliwość nie tylko uczenia się nowych słówek, ale również daje okazję do kształcenia umiejętności miękkich- twórczego i samodzielnego myślenia, wypowiedzi,współpracy w grupie. No i oczywiście- zachęca do CZYTANIA!!!

Program realizowany jest na dwóch poziomach: Blue Olly dla 3 i 4-latków oraz Green Olly dla 5-latków. Na każdym z poziomów oferta obejmuje 7 książeczek wydawnictwa MM Publications, które składają się z:

– historyjki w języku angielskim

– płyty z nagraniem historyjki oraz tematyczną piosenką

– kart pracy związanych z tematem zajęć, dostosowanych do wieku dziecka

Zajęcia obejmują między innymi zintegrowane ćwiczenia plastyczne, ruchowe i muzyczne, podczas których dziecko będzie mogło nie tylko nabyć nową wiedzę, ale również doskonale bawić się z rówieśnikami. Śpiewanie, kolorowanie, rozpoznawanie i tworzenie treści, w tym pełnych zdań, globalne czytanie oraz przetwarzanie informacji między językiem ojczystym, a obcym to tylko niektóre z umiejętności leżących u podstaw naszych zajęć, zapewniające dziecku harmonijny rozwój.

Materiał realizowany jest w ciągu 34 czterdziestominutowych  (różna ilość lekcji,w zależności od długości roku szkolnego) lekcji . Maluchy poznają około 200 nowych słówek opisujących najbliższy świat dziecka oraz podstawowe struktury gramatyczne (np. czasy teraźniejsze czy tryb rozkazujący, podstawowe czasowniki modalne), zawsze w ujęciu komunikacyjnym.

OLLY THE OWL to nie tylko śpiewanie piosenek i powtarzanie słówek! OLLY THE OWL perfekcyjnie przygotuje Twoje dziecko do wyzwań czekających na nie już niedługo w szkole!!!